Hakkında

Doğa Gıda AŞ Türkiye geneline yaygın güçlü organizasyonu ile ham yağ, rafine yağ ve küspe konusunda Türkiye’nin lider kuruluşlarından biridir.

Yüksek kaliteyi erişilebilir fiyatlarda sunmak amacıyla verimlilik ilkesinden yola çıkarak, kuruluşundan beri, teknoloji kullanımına öncelik vermektedir ve bu doğrultuda kendini sürekli olarak yenilemektedir. Kaliteli yağ üretiminin ön koşulunun “kaliteli tohum üretimi” olduğu bilinciyle kurulmuş ve temel işlevi kaliteli tohum üretimini desteklemek olan Doğa Zirai AŞ çiftçilerimize tohum ve gübre desteğinin yanı sıra ekimden hasada teknik destek sağlamaktadır. Böylece yağlı tohum ithalatını ve buna bağlı olarak dış ticaret açığını azaltacak zeminin oluşturulması adına yerli tohum üretimi teşvik etmekte ve geliştirmektedir.

Bitkisel yağ üretiminin yan ürünü olan küspe ile büyük ve küçükbaş ve kanatlı hayvan yemi sektöründe önemli bir yere sahip Doğa Gıda AŞ için tüm süreçlerde en önemli belirleyiciler doğallık ve kalitedir.

DOĞA GIDA AŞ bu belirleyiciler çerçevesinde Türkiye’de hep bir öncekinden daha iyi hizmet sunmanın yanı sıra uluslararası platformda yalnızca ithalat değil, dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmakta olan etkin bir oyuncudur.